לוגו תלי לוגו תלי מובייל
קרן תל"י שמה לעצמה למטרה לפתח, לקדם ולהעשיר את החינוך היהודי - ציוני במערכת החינוך הממלכתית בישראל ברוח פתוחה סובלנית ופלורליסטית.

סדנאות ופעילויות העשרה חווייתיות

אחד מהעקרונות של קרן תל"י הוא הלמידה בחוויה ועל כן אנו מייחסים חשיבות רבה לשילוב של סדנאות, טקסים, משחקים, מפגשים מוסיקליים ועוד כחלק אינטגראלי מהעשייה החינוכית בבתי הספר. לשם כך חברה קרן תל"י אל משרד החינוך, והיא מציעה לכלל בתי הספר, במסגרת תוכנית הלימודים בתרבות יהודית-ישראלית, פעילויות שונות שאושרו וממומנות בחלקן או במלואן על ידי המשרד.

 

לחצו כאן לצפייה בקטלוג הפעילויות החווייתיות של קרן תל"י שמסובסדות על ידי משרד החינוך      ( לחץ כאן לצפייה כ pdf )

בטרם הזמנת הפעילויות דרך משרד החינוך יש לפנות אל מנהל הפעילות החווייתית בקרן, מר מורן פלד: טל: 052-3969587, דוא"ל: moran@tali.org.il

את הזמנת הפעילויות דרך משרד החינוך ניתן לעשות בקישור הבא.

פעילויות נוספות של קרן תל"י, שלא נכנסו לסל זה, ניתנות לרכישה באופן ישיר דרך הקרן.

תהליך רכישת פעילויות חווייתיות באופן ישיר דרך קרן תל"י:

  • יש לפנות אל מנהל הפעילות החווייתית בקרן מר מורן פלד: טל: 052-3969587, דוא"ל: moran@tali.org.il
  • בבתי ספר תל"י פעילים: כל הפעילויות החוויתיות תקבענה בתיאום עם מנחת תל"י בביה"ס ובאישורה תוך מילוי הטופס שלהלן.

 

פעילויות ל-70 שנה למדינה

קרן תל"י מפעילה מגוון רחב של פעילויות מוזיקליות, סדנאות, מסכתות וסדרי עצמאות וכן חומרי לימוד חווייתיים בנושא עצמאות ו- 70 שנה למדינת ישראל.   

ניתן להזמין את הפעילויות הבאות:

· סדר עצמאות – שירים וסיפורי עצמאות במפגש קהילתי של הורים וילדים.
· "בתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית, כמתבגרים" – סדנה כיתתית העוסקת בהכרזות עצמאות (של מדינה ושל מתבגרים) והמחיר שלהן.
· פרצופה של המדינה – סדנת פלייבק ומופע תיאטרון העוסקים בישראלי היפה.
· הלל לישראל – מקרא ושיר לחגיגת העצמאות.
· חוגגים עצמאות – מפגש הורים וילדים בעזרת מסכת משחקית-חווייתית.
·  ירושלים נעים להכיר – פעילות משחקית-כיתתית לחיבור ולימוד על ירושלים, התרבות וההווי בה והגאוגרפיה של העיר.  
· מפגש מוזיקלי סביב ירושלים - מופע מוזיקלי בית ספרי או סדנה כיתתית, העוסקים בדמותה של ירושלים ובשירים ופיוטים המחזקים את הקשר בינינו לבינה.

להזמנת פעילויות יש לפנות למורן פלד: 052-3969587, moran@tali.org.il

 

להלן רשימה של פעילויות נוספות לרכישה באופן ישיר דרך הקרן:

סיורים "תליולים" (תל"י טיולים) – סיורים ברחבי הארץ עם זיקה לחינוך תל"י לצוותי ההוראה, להורים ולתלמידים יתקיימו במהלך השנה בארגון ובהדרכת ד"ר אבי לבסקי. 

יש להזמין סיורים אלה באמצעות טופס הזמנת הפעילות על פי תיאום עם מנחת תל"י בבית הספר.  לקבלת אישור ועלות יש לפנות לגב' נורית סולומון בטלפון 074-7800-764 או במייל nurit@tali.org.il

מספר סיפורים –סיפורים העוסקים בחגים, ראשי חודשים, שבת, אירועים מיוחדים ומעגלי חיים יהודיים, מנקודות ראות שונות. הספורים משלבים סיפורי עם ועולם, לקוחים ממורשת ישראל, ומאגדות חז"ל.

ניתן לקיים כפעילות נפרדת או לשלב את הפעילות במפגשים אחרים כערבי צוות, ערבי הורים, מפגשי הורים וילדים או לתלמידים בלבד.

יהדות רוחנית – מפגשים המייצרים חיבור בין האני לאחר דרך מושגים יהודיים.

כדוגמת משב רוח – תכנית המייצרת חוויה של "שקט" עבור התלמידים במהלך היום הסוער.

התכנית כוללת יצירת מרחב לימודי "אחר", מרחב המאפשר לבחון את ה"שקט", ומזמן אפשרויות להפוך את השקט לחלק מובנה בעולמם של התלמידים. הפעילות כוללת תרגילי נשימה והרפיה, דמיון מודרך, עבודה אישית, שיתוף, ומשוב רפלקטיבי וצוותי.

סיור סליחות/ חנוכיות – חווייה יהודית אחרת. סיור של חדר מורים המשלב היכרות עם בתי כנסת מיוחדים, תפילות מעדות שונות, וחשיבה על מקומו של האדם הריבוני – החילוני בתוך העולם המסורתי. ניתן לשלב מוסיקה.

'ואני תפילתי'– טקסים ומפגשים המבוססים על סידור 'שירת הלב'. סידור שוויוני הבנוי באופן ידידותי, ומציע דיאלוג בין התפילה המסורתית לתרבות הישראלית המתחדשת. לצד קובץ התפילות המסורתי (מתפילת שחרית ועד תפילות שבת וחג), מופיעים טקסטים משלימים ממגוון מקורות: מספרות חסידית, מן המדרש ועד לשירה עברית חדשה. בכל עמוד ועמוד מתקיים דיאלוג בין קודש לחולין, בין מסורת לתרבות ישראלית. הסידור מאפשר יצירת טקס המלווה במוזיקה ושירה.

המפגשים יכולים לעסוק בחגי ישראל, במעגל חיי אדם, בקבלת השבת, ראשי חודשים ועוד.

פרויקט "לקט" – "עוזרים וקוטפים". אנו מציעים לבתי ספר תל"י ללמוד ולחוות את נושא צדקה ומצוות בל תשחית. הפעילות מתאימה לכיתות ה' ואילך. הפעילות אינה כרוכה בתשלום.   השלב הראשון מתקיים בביה"ס כאשר מחנכת הכיתה (בהנחיית מדריכת תל"י) מלמדת כ-3 שיעורים בכיתה את הנושא כהכנה לקראת היציאה אל השדה (קיימים מערכי שיעור המלווים במקורות והצעות לפעילות לימודית בנושא). רצוי לקיים מפגש אחד של לימוד משותף להורים ולתלמידים. השלב השני מאפשר התנסות חווייתית בעקבות הלמידה.  ילדי הכיתה יוצאים אל שדה חקלאי ובשיתוף עמותת לקט ישראל (שהינו ארגון להצלת מזון וסיוע לנזקקים) קוטפים מן השדה ירקות ופירות שנותרו בו ואלה מועברים לעמותות המחלקות אותם לנזקקים.  פעילות מהנה זו הינה הזדמנות פז לא רק "ללמוד על"... אלא "לעשות את"... לחוברת לקט לפרטים >>

לתיאום הפעילות והמועד נא להתקשר ישירות ללקט ישראל,  טלפון: 09-7441757.