לוגו תלי לוגו תלי מובייל
קרן תל"י שמה לעצמה למטרה לפתח, לקדם ולהעשיר את החינוך היהודי - ציוני במערכת החינוך הממלכתית בישראל ברוח פתוחה סובלנית ופלורליסטית.
דף בית‏ > ‏ פרס גנגר‏ >2012

 גב' מזל בן חמו מנהלת גן נטפים אילת
בהמלצתם ציינו חברי ועדת השופטים:
"מזל מצליחה באישיותה המיוחדת, במנהיגותה ובאמונתה הרבה לסחוף את כל ילדי הגן להתחבר לחינוך תל"י ולעקרונותיו. חינוך תל"י בא בגן לידי ביטוי בטקסים הקבועים כמו תפילת הבוקר, הבדלה, טקס ראש חודש, ספירת העומר ובסביבה לימודית עשירה ואסתטית הכוללת ציטוטים רבים מהמקורות ושילוב תכנים יהודיים. מזל מרבה לשלב בשיח היומיומי פתגמים מהמקורות היהודיים, מתייחסת למושגים יהודיים וילדי הגן אכן מכירים, שולטים בתחומים אלה ומשתמשים בהם במערכת היחסים ביניהם. . גן תל"י נטפים מדגים גן תל"י במיטבו."
גן נטפים תחת הובלתך מדגים גן תל"י במיטיבו ומאדיר את שמה של תל"י ברמה העירונית כולה .
 

גב' חמדה חיומי רכזת תל"י בית ספר תל"י פסגת זאב מזרח ירושלים
בהמלצתם ציינו חברי ועדת השופטים:
חמדה בוגרת תוכנית מנהיגות חינוכית בתל"י, מקפידה להשתתף ולקחת חלק פעיל בכל השתלמויות תל"י שהתקיימו. חמדה מצליחה להניע תהליכי חשיבה, בירור ועשייה בתחום התרבות היהודית - ברוח תל"י - בבית ספרה. היא מובילה ומפתחת באופן מקצועי תוכניות לימודים מגוונות בתחומי היהדות כמו לימוד בחברותא, המבוססות על עקרונות תל"י. חמדה מקדמת ומובילה יוזמות בתחום תרבות בית הספר ברוח תל"י ופעילויות חווייתיות לסוגיהן השונים. היא משמשת ככתובת לצוות בית הספר בכול עניין הקשור לחינוך לתרבות יהודית. התרשמנו מתבונתה ומקצועיותה בהובלת תהליכים משמעותיים, בפיתוח והטמעת תוכנית תל"י בבית ספרה ובקהילה ככל האמור לעיל.

גב' אורית אסייג מנהלת גן תמר אילת
בהמלצתם ציינו חברי ועדת השופטים:
"אורית מצליחה בדרכה המיוחדת לשלב שירה וספרות עברית בתכני תל"י הנלמדים בגן ובמהלכם משולבים שירים וריקודי עם. אורית מאפשרת לילדים מחשבה ומלמדת באמצעות שיח פתוח מושגים יהודיים. הגן הוכרז כגן ירוק כאשר ערך השמירה על איכות הסביבה משולב במקורות יהודיים, כמו פעילויות רבות אחרות בהם משולבים תכני תל"י בכל אחד ממרכיבי העשייה בגן. אורית פועלת לקירוב תל"י גם בקרב גננות נוספות באילת. היא יזמה וארגנה סדר יום העצמאות לכל גננות תל"י בעיר, דבר שהעלה את מקומו של חינוך תל"י בקרב הגננות בעיר". גן תמר תחת הובלתך מאדיר את שמה של תל"י ברמה העירונית כולה ואנו מודים לך על כך.

גב' אירית רף מנהלת בית ספר תל"י מתימטי בפסגת זאב צפון ירושלים
בהמלצתם ציינו חברי ועדת השופטים:
חברי הועדה ציינו לשבח את המחויבות הגבוהה שלך לחינוך לתל"י ולעקרונותיו, את גילוי המנהיגות בהובלת צוות המורים לשילוב חינוך תל"י בעשייה הבית ספרית, את טיפוח ההווי ואוירה הבית ספרית המשקפים ערכי יהדות וציונות באיכות גבוהה, ואת גילוי היצירתיות הרבה במיזמים חינוכיים התורמים לתהליכי הלמידה והקשר בין התלמיד והחומר הנלמד בנושאי חינוך תל"י. כמו כן הינך מיטיבה לשלב אוכלוסיית הורים מגוונת בהליכי הטמעת חינוך תל"י בבית ספרך ויצרת רצף חינוכי למשפחה תוך כדי סובלנות ופלורליזם. הצלחת לבסס את יצירת הצלחת הקולקטיב הישראלי של האוכלוסיות השונות דרך הליבה היהודית. בית ספר תל"י מתימטי תחת הנהלתך העלה את שמה של תל"י ברמה העירונית כולה ואין בלבנו ספק שחותמך מוטבע בו לשנים ארוכות. הנהלת קרן תל"י ועמיתיך המנהלים שמחים וגאים לצרף אותך למועדון היוקרתי של מנהלי בתי ספר תל"י מצטיינים.

גב' שרית אנג'ל אור מנהלת בית ספר תל"י נופי הסלע מעלה אדומים
בהמלצתם ציינו חברי ועדת השופטים:
בבית הספר ניכרת פעילות ענפה בתחומי החינוך היהודי ציוני על בסיס עקרונות תל"י. מתקיימת עשייה ערכית רחבה הלכה למעשה בכל תחומי פעילותו של בית הספר. את וצוות המורות מחוייבות מאד לחינוך תל"י ועושות ופועלות באופן שוטף להעמקתו והרחבתו. בבית הספר ניתן דגש רב לסביבת הלימודים המוזיאלית העשירה והמגוונת המשקפת את חינוך תל"י. ועדת הפרס רואה פעילות ברוכה זאת כתוצאה לפעילותכם הבלתי נלאית ליישום עקרונות קרן תל"י ורוחה. הנהלת קרן תל"י ועמיתיך המנהלים שמחים וגאים לצרף את בית הספר נופי הסלע למועדון היוקרתי של בתי ספר תל"י המצטיינים.

גב' אורית בר אור מנהלת בית ספר תל"י הוד השרון הוד השרון
בהמלצתם ציינו חברי ועדת השופטים:
בהמלצתם אלינו, ציינו חברי ועדת הפרס כי: " תכנית בנות מצווה נוצרה מתוך צורך אמיתי של קהילת בית הספר לתכנית לימודים בנושא בנות מצווה, שתחנך לשוויון בין בנים ובנות. צורך זה הורגש על ידי הצוות, והתכנית שנבנתה נותנת מענה לאותו צורך. התרשמנו מהעבודה המעמיקה שנעשית בנושא, ובכך שהתכנית נלמדת באופן עקבי בבית הספר והפכה למסורת בית ספרית, ויחד עם זאת שיש בה חידושים כל שנה. מאוד נהנינו להיפגש עם התלמידות שהציגו בטבעיות את העבודות שהן וחבריהם לכיתה הכינו בנושא. היה מעניין מאוד לשמוע על חוויותיהן מהלימוד, ניכר שהן נהנו מהתכנית והפיקו ממנה ידע רב, ולא פחות מזה, ערכים חשובים."